Minikamp 13 – 14 november

16 okt 2026
Tineke Klomp

Op vrijdagavond 13 en zaterdag 14 november is ons volgende minikamp.
Op kamp gaan hoort echt bij Scouting. Alles wat we doen is erop gericht de ontwikkeling van kinderen naar steeds een beetje meer zelfstandigheid te bevorderen, zodat ze uiteindelijk bij de Explo’s hun eigen programma’s en kampen kunnen organiseren. Zover is het natuurlijk nog lang niet, maar meedoen aan de kampjes bij de Welpen is een goed begin, ook al is dat soms nog spannend. Daarom zijn de minikampen gewoon in ons eigen gebouw, dicht bij huis en in de bekende omgeving. Het is maar 1 nachtje slapen, dus dat komt helemaal goed. Dit doen we in het voorjaar nog eens en dan zijn de Welpen goed voorbereid om mee op zomerkamp te kunnen.

Het eerste half uur van een minikamp is bedoeld om onze kijkers te installeren tot echte Welp. Zij moeten dan wel al lid geworden zijn van onze groep. Hun ouders zijn daarbij van harte welkom en krijgen van tevoren nog een online informatiebijeenkomst.

Na de installatie en een rondje koffie/thee gaat het echte kamp beginnen. Het programma is zoals gewoonlijk een verrassing, maar eindigt op vrijdag altijd in de slaapzak kijkend naar een leuke film. Zaterdag zijn we gewoon om 16.00u klaar en gaan de welpen waarschijnlijk heel moe naar huis. Met z’n allen in de zaal slapen is toch lastiger dan met 4 of 5 welpen in een tent, zoals we bij zomerkamp meestal doen.

Bij dit minikamp heb je het volgende nodig:

  • Je uniform heb je natuurlijk al aan, net als je das en je stevige schoenen
  • Warme trui en jas, we gaan hoe dan ook naar buiten
  • een rugtas met daarin een zaklamp, regenpak en flesje water
  • een slaapmat (geen luchtbed of groot matras, maar liefst een handig zelfopblaasbaar matje)
  • een slaapzak en je eigen kussen
  • pyjama en je knuffel
  • schoon ondergoed
  • pantoffels of slippers voor binnen
  • tandenpoetsspullen en als je wil een kam/borstel
  • eventuele medicijnen met korte gebruiksaanwijzing inleveren bij de leiding

Belangrijk om te weten:

  • Vrijdagavond 13 november om 19.00u start minikamp en dus ook de installatie van nieuwe leden
  • Zaterdagmiddag 14 november 16.00u einde minikamp
  • inschrijven kan vanaf nu: maak €6,- over naar de welpenrekening: NL37RABO 0133 2563 40 onder vermelding van ‘minikamp’ en de voornaam van je welp
  • Meld je kind af als het er echt niet bij kan zijn, wat erg jammer is, of overleg met de leiding over andere mogelijkheden

Schrijf als eerst een reactie